Xbox Cloud Gaming X...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Xbox Cloud Gaming Xbox Konsollarına Geldi

 
Zen
 Zen
(@zen)
Üye Moderator

Son yıllarda üreticiler kendi bulut temelli oyun akış platformlarını duyurmaya başlamıştı. Google Stadia duyurusu sonrasında, Nvidia GeForce Now servisini duyurmuş ve son olarak Microsoft kendi bulut temelli oyun akış platformu olan Xbox Cloud Gaming’i duyurmuştu.

Microsoft’un henüz ülkemizde kullanıma sunmadığı Xbox Cloud Gaming servisinin Türkiye çalışmaları devam ederken, bugün servisle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Xbox Cloud Gaming Xbox konsollarında da kullanılabilir hale geldi.

Xbox Cloud Gaming Xbox

Xbox Cloud Gaming Xbox Kullanıcıları Tarafından Kullanılabilecek

Hatırlandığı üzere geçtiğimiz aylarda Microsoft Xbox Cloud Gaming altyapısını Xbox Series X cihazları ile değiştirmiş ve bu sayede kullanıcılara daha iyi hizmet vermeye başlamıştı. Hali hazırda Windows işletim sisteminde ve mobil platformlarda sunulan Xbox Cloud Gaming Xbox konsollarında da kullanılabiliyor.

Xbox Cloud Gaming Xbox One kullanıcıları için önemli bir servis olarak karşımıza çıkıyor. Xbox One kullanıcıları bu servisle birlikte yeni nesil oyunları yüksek internet bağlantısıyla kendi cihazları üzerinden oynayabilecek.

xbox cloud gaming xbox konsollarina geldi 3

Oyun konsolları ne yazık ki PC platformu kadar geniş bir oyun kütüphanesi sunmuyor. Özellikle yeni nesil konsollar çıktığı zaman eski nesil konsollar ikinci plana atılıyor ve bu konsollar için yeni oyunlar geliştirilmiyor. Xbox Cloud Gaming ise buna çözüm sunuyor. Son olarak Xbox Cloud Gaming servisi, Xbox Game Pass Ultimate paketi ile birlikte ücretsiz olarak sunuluyor. Özellik şu anda ülkemizin içinde bulunmadığı 25 ülke için kullanıma açıldı.

Alıntı
Konu başlatıcı Paylaşıldı : 18/11/2021 7:37 am
Lord Baki
(@lord_baki)
New Member

Xbox alıp almama konusunda çok kararsızım son 70 yıldır gdfgdg

CevapAlıntı
Paylaşıldı : 18/11/2021 7:39 am
Kayrais
(@kayrais)
New Member
Paylaşan kişi: @lord_baki

Xbox alıp almama konusunda çok kararsızım son 70 yıldır gdfgdg

tavsiye ederim benim son 2 yılımda iyi şafak attırdı 😀

CevapAlıntı
Paylaşıldı : 18/11/2021 7:41 am
Paylaş: