Bildirimler
Tümünü temizle

Skyrim mod ekleme

 
Kushfly
(@kushfly)
Active Member

Merhaba arkadaşlar. Skyrim oyununu bitirdim ve modlara başladım. Ancak kullandığım modların yüzde 90'ı oyuna yeni harita ve mekan getiren modlar. Örneğin "wyrmstooth, helgen: Reborn, falskaar, beyond Skyrim - bruma..." Gibi. Farklı hikayeler, olaylar ve itemler eklediği için tercih ediyorum.

Sorum ise bunlardan hangileri birbiri ile çakışır bunu merak ediyorum. Loot programı kullanıyorum ancak yeterli olacağını pek sanmıyorum. Her modu bitirdiğimde eskiyi silip yenisini mi yüklemeliyim yoksa sorun oluşturmaz mı? Sildiğim zaman itemler de haliyle kaybolacak. Örneğin helgen: Reborn modu Skyrim haritasında Helgen'i onarıyorsunuz evet ancak Skyrim haritasının farklı yerlerine kulübe, mağara, tapınak gibi yerler ekledi. Diğer modlardan biri de aynı konuma bir mekan eklerse sorun olacaktır. Fikri olan cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı
Konu başlatıcı Paylaşıldı : 29/09/2021 12:28 pm
starsailor
(@starsailor)
Active Member

Farklı modlar aynı yere içerik eklemiyorsa veya aynı işi benzer şekilde yapmıyorlarsa problem çıkmayacaktır. Mod yapımcıları da genellikle modun sayfasında hangi modlarla çakışacağını yazıyorlar.

CevapAlıntı
Paylaşıldı : 29/09/2021 12:32 pm
Alihandro
(@alihandro)
Active Member
Modları kesinlikle manual indir ve kur. Nexus sitesinde modların bug çözümü, hangi modlarla çakıştığı veya hangi modlara ihtiyacı olduğu yazar. Bir de modları yavaş yavaş kur. Bir moddan sonra oyuna gir çık yap öyle öyle devam et.
 
 
CevapAlıntı
Paylaşıldı : 29/09/2021 12:35 pm
Paylaş: